piątek, 19 grudnia 2014

LABIRYNT w którym przyszlo nam żyć.

Zaburzenia to labirynt naszych pragnień.Nagle uświadamiasz sobie że nie wiesz czego chcesz, kim jesteś i gdzie chcesz się znaleźć. Diagnoza "zaburzenia osobowości". Co to jest? Kilka artykułów, spotkania u psychologa, książki i powoli rozumiesz.  Zaczyna się więc droga do własnego "JA". Zdajesz sobie sprawę, że Twoje pragnienia ustąpiły miejsca czyimś, że stałaś się ofiarą moralności. Karcisz się za to. Toniesz w poczuciu winy. Proces uświadamiania boli.

Zaczynasz widzieć jak wiele oddałeś dla akceptacji. Hehe, której nigdy nie uzyskałeś.
Tak, robiłeś to w dobrej wierze. Czas jednak przyznać się, że oszukiwałeś samego siebie.
Wyparcie tego faktu jest tak silne, ze mimo wielu przebłysków, wciąż się gubisz. Wiele razy łapiesz się na tym, że szukasz powodu by pozostać w dalszej iluzji. Chcesz być tą żoną z reklamy płatków śniadaniowych. Chcesz być bizneswoman, supernianią, extra laską, błyskotliwą anielicą, sexi diablicą, arcymądrą i pewną siebie Kobietą. STOP! STOP! STOP! Wystarczy, nie kombinuj, zwolnij!

Co jest takiego złego w Tobie, że nie chcesz być sobą? Kto wyznaczył Ci wzorce do których tak gorączkowo dążysz? Czy znasz osobę, która ma wszystkie te cechy?

Niektórzy ludzie decydują się na farmakologię i uzyskują poprawę, po czym odstawiają leki i dalej żyją w niewygodnych wizjach innych.

Czy masz odwagę żyć zgodnie z sobą?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz